Jak fitness wpływa na organizm?

Uprawianie sportu i ruch na świeżym powietrzu niesie ze sobą szereg zalet dla naszego zdrowie. Składa się na to kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim sesje treningowe na zewnątrz są zdrowsze i z pewnością dodają więcej energii. Jeżeli pogoda na to pozwala, warto ćwiczyć na zewnątrz, o każdej porze roku. 

Co daje fitness na świeżym powietrzu?

Zwłaszcza w słoneczne dni, treningi na świeżym powietrzu są nieocenionym źródłem witaminy D3, na której niedobór, jak wskazują badania, cierpi prawie 80% populacji w naszym kraju. Wiąże się to ze stosunkowo niewielką liczbą dni słonecznych, dlatego warto łapać każdy promień słonecznych dni.  Z pewnością przełoży się to na zwiększoną odporność naszego organizmu. Ruch i aplikacja witaminy D3 to świetne połączenie.

jak fitness wpływa na organizm

Gdzie ćwiczyć na świeżym powietrzu?

Inną zaletą treningu na zewnątrz jest stale zmieniające się otoczenie. W odróżnieniu od ścian sali fitness, na świeżym powietrzu możemy w zależności od potrzeb zmieniać miejsce ćwiczeń. Jeden trening dla przykładu możemy odbyć w lesie czy parku, drugi nad brzegiem morza czy siłowni hotelowej. Zmieniające się otoczenie oznacza brak monotonii, a to przekłada się więcej energii i zwiększoną motywację do ćwiczeń.

ćwiczenia jak schudnąć

Ćwiczenia, które działają

Praktycznie wszelkie formy aktywności ruchowej możemy uprawiać na świeżym powietrzu, począwszy od nordic walking, poprzez sesje aerobiku w plenerze na treningu na zewnętrznej siłowni skończywszy. Również nasz codzienny trening fitness, który z reguły wykonujemy w klubie, z powodzeniem możemy przenieść w plener. Bardziej zaawansowani mogą swoją energię do ćwiczeń skierować  w stronę street workout, opartym na założeniach kalisteniki, czyli ćwiczeń siłowych z wykorzystaniem masy własnego ciała.

Fitness na świeżym powietrzu to przede wszystkim:

  • lepsze zaangażowanie w trening,
  • darmowa suplementacja witaminy D3,
  • więcej energii,
  • zdecydowanie wyższa, niż w przypadku ćwiczeń w zamkniętych pomieszczeniach, redukcja stresu.

Z powyższego jasno wynika, że aktywność ruchowa na świeżym powietrzu przynosi wiele korzyści i w miarę możliwości powinniśmy się na nią decydować jak najczęściej.

konkursy fitness